Endüstri ve İşletme Kongresi ve Endüstri ve İşletme Mühendisliği Kurultayı

0322 232 6420 – 0530 640 9175 - eimkurultayi@mmo.org.tr

Detaylar

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) olarak “II.Endüstri ve İşletme Mühendisleri Kongresi XIII.Endüstri ve İşletme Mühendisleri Kurultayı” 23-25 Kasım 2023 tarihlerinde MMO Adana Şubesi sekreteryalığında  Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisinde gerçekleştireceğiz.  

Kongre Konusu:

Dijital Çağda Yalın Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik “

Kongre Çağrısı

Ülkemiz ve dünya ekonomisindeki belirsizliklere, geçtiğimiz yıllarda yaşanılan küresel boyuttaki pandeminin etkilerine, iklim değişikliklerinin dünya kaynaklarında yol açtığı tahribatlara baktığımızda, gelişen dijital yeniliklerin ihtiyaç duyulan üretim araçlarının ve yönetim yaklaşımlarının sürdürebilirliğinin sağlanması için kullanılmasına yönelik yapılan çalışmaların artması gerektiği bir sürece doğru ilerlememiz gerektiğini görüyoruz. Ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanılan ve bölgemizde ağırlıklı olarak hissedilen, 10 ilimizde şiddetli bir tahribata yol açan ve tüm ülkeyi yasa boğan deprem ve sel felaketleri bilimin insan hayatında doğru kullanılmasının önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Son yıllarda yaşanılan bu felaketler gelişen bilim ve teknolojinin insanlık için sürdürülebilir bir dünyayı mümkün hale getirmek üzere kullanılması gerektiğini göstermektedir. Üretimden tüketime, sağlıktan afet sonrası lojistik ve hizmet kanallarının doğru yerlerde konuşlanması ve kapasite planlanmasına, finansal kaynakların ve haberleşmenin dijital teknolojiler ile doğru ve hızlı sağlanmasına kadar birçok alanda mesleki birikimlerimiz ile doğru ve yerinde çözümler üretebileceğimizi biliyoruz. 

Bu anlamda; ikincisi 23-25 Kasım 2023 tarihinde 23-25 Kasım 2023 tarihlerinde Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisinde yapılacak olan Endüstri Mühendisliği Kongresinde “dijital çağda yalın dönüşüm ve sürdürülebilirlik” başlığı altında meslek alanlarımıza ait tüm çalışma konularında olmak üzere özellikle afet ve yönetim konularındaki planlama, lojistik ve operasyonel alanlarda yapılan çalışmaların da öncelikli olarak beklendiğini belirtmek isteriz. On üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Endüstri Mühendisliği Kurultayımızda ise ülkemiz ve dünyanın geldiği son durumda özellikle ülkemizdeki meslektaşlarımızın sorunları, istihdam alanları, meslek içi eğitim, mesleki uzmanlık alanları ve imza yetkileri üzerine çözüm önerileri başta olmak üzere meslek odamızda yapılması düşünülen etkinlikler ve çalışmalar ile ilgili bilgilendirmeler ve önerilerin görüşüldüğü oturumlar düzenlenecektir. Meslek odası üyelerine yönelik kurultayımızda henüz üye olmayan meslektaşlarımızın da bulunmasını ve katkı koymalarını ve birlikte daha güçlü olmak ve daha iyi çalışmalar yapmak adına çok önemsiyoruz. 

Ayrıca, yazarlar tarafından talep edilmesi durumunda ULAKBİM-TR Dizin Endeksli Endüstri Mühendisliği Dergisinin hakemlik sürecinden geçen nitelikli çalışmalar 2024 yılında çıkacak özel sayıda yayımlanacaktır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi Kongre web sayfasında detaylı olarak paylaşılacaktır.

İlginize şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Kongremize bildiri göndermek için son tarihimiz 01 Ağustos 2023 dür. Ayrıntılar için web sayfamızı ziyaret edebilir broşürümüzü inceleyebilirsiniz.

Kongre Web sayfası

E-mail adresi:

eim.kurultayi@mmo.org.tr

Telefon ile bilgi almak için:

+90 322 232 64 20 (MMO Adana Şubesi)

 +90 530 486 1421 (Kongre Sekreteri Serçin Üçkardeş)

Endüstri ve İşletme Kongresi ve Endüstri ve İşletme Mühendisliği Kurultayı

Güzelyalı Mh. Devlet Bahçeli Bulvarı No.37/A 01170
Çukurova – ADANA

0322 232 6420 – 0530 846 1421

eimkurultayi@mmo.org.tr

© 2024 · EİM

Start for free.

Nunc libero diam, pellentesque a erat at, laoreet dapibus enim. Donec risus nisi, egestas ullamcorper sem quis.

Let us know you.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar leo.